P O R O Č I L O
o izidu volitev članov Občinskega sveta občine Gorišnica
Občinska volilna komisija občine Gorišnica je na seji dne 11. 11. 2002 na podlagi zapisnikov o delu volilnih odborov pri ugotavljanju izida na volitvah dne 10. novembra 2002 ugotovila rezultate glasovanja ter izid glasovanja za člane Občinskega sveta občine Gorišnica.
I
1. Na volitvah 10. novembra 2002 je imelo pravico voliti skupaj 4988 volivcev, ki so vpisani v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 3465 volivcev ali 69,47% od vseh, ki so imeli pravico voliti. Od tega:
a) 3460 volivcev glasovalo na voliščih,
b) 3 volivci so glasovali predčasno,
c) 2 volivca sta glasovala po pošti.
II
Za volitve članov občinskega sveta je bilo oddanih 3465 glasovnic. Ker so bile prazne oziroma ni bilo moč ugotoviti volje volivca je bilo 174 glasovnic neveljavnih.
Veljavnih glasovnic je bilo 3291.
Posamezne liste kandidatov so skupno v Občini Gorišnica dobile naslednje število glasov:
Glasov % glasov št. Ime liste ---------------------------------------------------------------- 224 6,8%1. 1. Upokojenci 571 17,4%2. 2. Nova Slovenija 843 25,6%3. 3. LDS Liberalna demokracija Slovenije 107 3,3%4. 4. Združena lista socialnih demokratov 1161 35,3%5. 5. SLS – Slovenska ljudska stranka 106 3,2%6. 6. Neodvisna lista Janka Ivanuš 279 8,5%7. 7. Socialdemokratska stranka Slovenije ----------------------------------------------------------------- 3291 Skupaj
III
Na podlagi 15. člena zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 72/93, 7/94, 33/94, 61/95, 70/95, 20/98 in 51/02) je bilo v obeh volilnih enotah skupaj listam kandidatov direktno podeljeno 10 mandatov.
Po posameznih volilnih enotah pa so listam kandidatov glede na dobljeno število glasov in izračunan volilni količnik v volilni enoti pripadali naslednji mandati in bili skladno z 18. členom in 86. členom zakona o lokalnih volitvah ter upoštevanju preferenčnih glasov izvoljeni naslednji kandidati:
Volilna enota 1 Volilni količnik 222.100000 ---------------------------------------------------------------- Glasov % gl. MA % ost. Št. Ime liste ---------------------------------------------------------------- 224 10,1% 1 0,9% 1. Upokojenci Izvoljen je: Ivan Obran, roj. 17.12. 1942, Moškanjci 65 357 16,1% 1 60,7% 2. Nova Slovenija Izvoljen je: Franc Ivanuš, roj. 18. 4. 1961, Cunkovci 2/a 526 23,7% 2 36,8% 3. LDS Liberalna Demokracija Slovenije Izvoljena sta: Konrad Kostanjevec, roj. 5. 7. 1943, Mala vas 41 Andrej Horvat, roj. 11. 9. 1966, Gorišnica 95 863 38,9% 3 88,6% 5. SLS Slovenska ljudska stranka Izvoljeni so: Slavko Visenjak, roj. 22. 7. 1957 Moškanjci 75 Jožef Kokot, roj. 19. 3. 1946 Moškanjci 45/a Stanislav Vojsk, roj. 17. 10. 1962 Zagojiči, 14/e 106 4,8% 0 47,7% 6. Neodvisna lista Janka Ivanuš 145 6,5% 0 65,3% 7. Socialdemokratska stranka Slovenije ---------------------------------------------------------------- 2221 7 Skupaj Volilna enota 2 Volilni količnik: 178.333333 ---------------------------------------------------------------- Glasov % gl. MA % ost. Št. Ime liste ---------------------------------------------------------------- 214 20,0% 1 20,0% 2. Nova Slovenija izvoljena je: Elizabeta Korenjak, 317 29,6% 1 77,8% 3. LDS liberalna demokracija Slovenije Izvoljen je: Anton Kokot, roj. 15. 1. 1961 Pohorje 17 107 10,0% 0 60,0% 4. Združena lista socialnih demokratov 298 27,9% 1 67,1% 5. SLS Slovenska ljudska stranka Izvoljena je: Danica Ranfl, roj. 1. 3. 1958 Paradiž 10/b 134 12,5% 0 75,1% 7. Socialdemokratska stranka Slovenije 1070 3 Skupaj
----------------------------------------------------------------
V skladu s 16. členom zakona o lokalnih volitvah se preostalih 6 mandatov, ki niso bili razdeljeni v volilnih enotah razdeli na ravni občine na podlagi seštevkov glasov, oddanih za istoimenske liste v obeh volilnih enotah.
Izhajajoč iz seštevkov glasov, ki so jih dobile istoimenske liste v obeh volilnih enotah, deljenih s števili od 1 do 15 (d Hondtov sistem), je zaporedje najvišjih 15 količnikov naslednje:
Z.št. Količnik Št. l. Ime liste ---------------------------------------------------------------- 1. 1161,00 5 SLS Slovenska ljudska stranka 2. 843,00 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije 3. 580,50 5 SLS Slovenska ljudska stranka 4. 571,00 2 Nova Slovenija 5. 421,50 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije 6. 387,00 5 SLS Slovenska ljudska stranka 7. 290,25 5 SLS Slovenska ljudska stranka 8. 285,50 2 Nova Slovenija 9. 281,00 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije 10. 279,00 7 Socialdemokratska stranka Slovenije 11. 232,20 5 SLS Slovenska ljudska stranka 12. 210,75 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije 13. 193,50 5 SLS Slovenska ljudska stranka 14. 190,33 2 Nova Slovenija 15. 168,60 3 LDS Liberalna demokracija Slovenije ----------------------------------------------------------------
Istoimenskim listam se pri delitvi mandatov na ravni Občine Gorišnica dodeli toliko mandatov, kolikor znaša razlika med številom mandatov izračunanih po prej navedenem sistemu in številom mandatov, ki so jih istoimenske liste že dobile v volilnih enotah.
Ti mandati se dodelijo listam v tisti volilni enoti, ki imajo največje ostanke glasov v razmerju do količnika v volilni enoti.
Na ta način so dobile mandate še naslednje liste po posameznih volilnih enotah in bili izvoljeni kandidati na teh listah:
Ime liste volilna enota izvoljen je:
---------------------------------------------------------------- Ime liste Volilna Izvoljen je enota ---------------------------------------------------------------- 7. Socialdemokratska stranka Slovenije 2 Miroslav Šoba, roj. 16. 11. 1939 Cirkulane 53 5. SLS Slovenska ljudska stranka 1 Alojzija Cvitanič, roj. 4. 4.1957 Gorišnica 62 3. LDS Liberalna demokracija Slovenije 2 Branko Majhen, 23. 12. 1966 Gradišča 21 5. SLS Slovenska ljudska stranka 2 Jožef Klinc, roj. 12. 3. 1952 Cirkulane 39 2. Nova Slovenija 1 Rozalija Obran, roj. 1. 10. 1945 Moškanjci 2/b 3. LDS Liberalna demokracija Slovenije 1 Jožef Petek, roj. 12. 3. 1960 Moškanjci 102 ----------------------------------------------------------------
Člani občinskega sveta občine Gorišnica izvoljeni na volitvah 10. novembra 2002 so:
Volilna enota 1
1. Ivan Obran – Upokojenci
2. Franc Ivanuš – Nova Slovenija
3. Konrad Kostanjevec – LDS Liberalna demokracija Slovenije
4. Andrej Horvat – LDS Liberalna demokracija Slovenije
5. Slavko Visenjak – SLS Slovenska ljudska stranka
6. Jožef Kokot – SLS Slovenska ljudska stranka
7. Stanislav Vojsk – SLS Slovenska ljudska stranka
8. Alojzija Cvitanič – SLS Slovenska ljudska stranka
9. Rozalija Obran – Nova Slovenija
10. Jožef Petek – LDS – Liberalna demokracija Slovenije
Volilna enota 2
1. Elizabeta Korenjak – Nova Slovenija
2. Anton Kokot – LDS Liberalna demokracija Slovenije
3. Danica Ranfl – SLS Slovenska ljudska stranka
4. Miroslav Šoba – Socialdemokratska stranka Slovenije
5. Branko Majhen – LDS Liberalna demokracija Slovenije
6. Jožef Klinc – SLS – Slovenska ljudska stranka
Št. 006-07-19/2002
Gorišnica, dne 13. novembra 2002.