New Page 2
 

Na podlagi 12.2. poglavja Pravilnika o postopkih za izvrševanje proračuna Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 99/2009), Zakona o uresničevanju javnega interesa za kulturo (Uradni list RS, št. 77/07. 56/2008 in 4/2010), 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Ur. list RS, št. 72/93 in naslednji) ter 16. člena Statuta Občine Juršinci (Uradni vestnik Občine Juršinci št. 7/2007, 4/2009 in 1/2011) je Občinski svet Občine Juršinci na 6. redni seji dne 11. aprila 2011  sprejel

 

P R A V I L N I K
o sofinanciranju programov kulturne dejavnosti v Občini Juršinci

 

SPLOŠNE DOLOČBE

 

1. člen

 

Ta pravilnik določa upravičence, način, postopke, pogoje, merila in kriterija sofinanciranja letnih programov na področju kulturne dejavnosti v Občini Juršinci.

 

2. člen

 

Izvajalci sofinanciranih programov po tem pravilniku so: društva, zavodi, zasebni zavodi, ustanove, posamezniki, kot izvajalci javnih kulturnih projektov in druge pravne osebe z neprofitno dejavnostjo na področju kulture.

 

3. člen

 

Pravico do sofinanciranja letnih programov imajo izvajalci, ki imajo sedež na območju Občine Juršinci oziroma so organizacijske enote območnih oziroma regijskih organizacij registrirane v Občini Juršinci in so registrirani člani prebivalci Občine Juršinci oziroma izvajalci, ki izvajajo programe na območju Občine Juršinci. Občina Juršinci v skladu z javnim razpisom sofinancira programe, ki se izvajajo na območju občine, regije in države, ter za predstavitev kulturnih programov, dediščine in projekte s področja kulture v tujini.

 

4. člen

 

Pravico do sofinanciranja letnih programov kulture imajo tisti izvajalci, ki poleg pogojev iz 3. člena tega pravilnika izpolnjujejo še naslednje pogoje:

 

– so registrirani po veljavni zakonodaji oziroma podajo izjavo, da so v postopku registracije,

 

– imajo zagotovljene materialne, kadrovske in organizacijske pogoje za realizacijo aktivnosti,

 

– za isti program/projekt niso sofinancirani iz drugih virov proračuna Občine Juršinci,

 

– za isti program/projekt ne kandidirajo na javni razpis po kateremkoli drugem pravilniku o sofinanciranju dejavnosti s strani Občine Juršinci,

 

– imajo do Občine Juršinci poravnane vse obveznosti, kolikor so bili sofinancirani iz občinskega proračuna v preteklem letu,

 

– imajo urejeno evidenco o članstvu,

 

– izpolnjujejo vse ostale pogoje iz tega pravilnika.

 

5. člen

 

Drugi pogoji za sofinanciranje iz področja kulture v Občini Juršinci:

 

Izvajalci programov, ki se sofinancirajo na podlagi tega pravilnika, so pri izvedbi programov dolžni smiselno uporabiti logotip Občine Juršinci v skladu z Odlokom o grbu in zastavi Občine Juršinci ter navedbo, da je program sofinancirala Občina Juršinci.

 

Izvajalci programov, ki se sofinancirajo na podlagi tega pravilnika, so dolžni izročiti občini po tri izvode izdanih publikacij v zvezi s prireditvami (plakati, vabila, brošure, knjige ter ostale tiskovine) za potrebe občine.

 

6. člen

 

Proračunska sredstva za sofinanciranje letnih programov se zagotovijo v proračunu Občine Juršinci v višini, ki je določena z odlokom o proračunu za posamezno leto.

 

7. člen

 

Predmet sofinanciranja po tem pravilniku so neprofitni letni programi z vsebinami kulturne narave: redna dejavnost, kulturne prireditve in druge enkratne akcije, izobraževanje in udeležbe na tekmovanjih ter drugih preglednih prireditvah.

 

POSTOPEK PRIDOBIVANJA SREDSTEV

 

8. člen

 

Sredstva za sofinanciranje letnih programov se upravičencem dodelijo na podlagi vsakoletnega javnega razpisa ali javnega poziva, ki se časovno prilagodi postopku priprave in sprejemanja občinskega proračuna za tekoče koledarsko leto in letnih programov kulture. Besedilo javnega razpisa se objavi v Uradnem vestniku Občine Juršinci ter na internetni strani Občine Juršinci.

 

9. člen

 

Javni razpis mora vsebovati:

 

– navedbo naročnika,

 

– pravno podlago,

 

– predmet javnega razpisa,

 

– pogoje za prijavo na razpis, ki jih morajo izpolnjevati ponudniki,

 

– okvirno vrednost finančnih sredstev,

 

– obdobje, v katerem morajo biti porabljena dodeljena sredstva,

 

– merila in kriterije za izbor programov,

 

– rok za prijavo,

 

– informacijo o razpisni dokumentaciji in dosegljivosti te dokumentacije,

 

– način dostave predlogov,

 

– datum odpiranja ponudb in predvideni rok, v katerem bodo predlagatelji obveščeni o izidu javnega razpisa,

 

– rok, v katerem bodo predlagatelji obveščeni o izidu javnega razpisa,

 

– ime uradne osebe, ki je pristojna za dajanje informacij v zvezi z javnim razpisom ali javnim pozivom.

 

Izvajalci sofinanciranih programov se prijavijo na razpis na obrazcih predpisane razpisne dokumentacije, ki jo pripravi občinska uprava.

 

10. člen

Postopek javnega razpisa se začne s  sklepom župana o  imenovanju razpisne komisije za ocenjevanje in vrednotenje na javni razpis ali javni poziv prispelih vlog. Komisijo sestavljajo trije člani: javni uslužbenec Občine Juršinci,  predstavnik občinskega sveta ter član, ki so se ali se ukvarjajo s kulturno dejavnostjo (člani komisije se ne morejo prijaviti na razpis ali biti člani društva ali druge organizacije, ki se prijavlja na razpis). Komisijo sestavljajo trije člani: javni uslužbenec Občine Juršinci ter dva člana, ki ju predlaga občinski svet in se ukvarjata s kulturno dejavnostjo (v primeru, da je član komisije predstavnik ali član društva, ki kandidira na tem javnem razpisu, se pri obravnavi in vrednotenju predmetne vloge le-ta izloči iz postopka obravnave in vrednotenja). Komisija se lahko imenuje za vsako proračunsko leto posebej ali pa se komisija imenuje za 4 letni mandat, pri čemer je mandat komisije vezan na mandat župana. Župan lahko člana komisije razreši pred iztekom mandata in imenuje novega člana.

 

Naloge razpisne komisije so:

 

– odpiranje in pregled prispelih prijav na razpis ali poziv,

 

– ugotavljanje izpolnjevanja formalnih pogojev prijav,

 

– ocenjevanje in vrednotenje programov in projektov v skladu z merili tega pravilnika,

 

– sestava zapisnika o delu komisije.

 

Komisija lahko Občinskemu svetu Občine Juršinci predlaga tudi spremembe in dopolnitve meril za ocenjevanje in vrednotenje letnih programov.

 

Prijavitelje formalno nepopolnih vlog občinska uprava v roku 8 dni od odpiranja prijav pozove k dopolnitvi. Če pozvani prijavitelji prijav ne dopolnijo v roku 8 dni od izdaje pisnega poziva k dopolnitvi, se prijave s sklepom zavrže. S sklepom se zavržejo tudi prepozne vloge, ki so prispele po preteku razpisnega roka ter prijave, ki so jih vložile neupravičene osebe.

 

11. člen

 

Občinska uprava s sklepom obvesti vse izbrane predlagatelje o izboru in višini sofinanciranja programov ter jih pozove k podpisu pogodbe o sofinanciranju. Če se prejemnik v roku 8 dni od prejema poziva ne odzove, se šteje, da je umaknil vlogo za pridobitev sredstev.

 

Predlagatelj vloge, ki meni, da izpolnjuje pogoje in merila javnega razpisa in, da mu razpisana sredstva niso bila dodeljena v skladu z merili, lahko pri županu vloži zahtevek za preveritev utemeljenosti sklepa o dodelitvi sredstev oziroma pritožbo v roku 15 dni od prejema sklepa. Sklep, ki ga na podlagi pritožbe izda župan, je dokončen.

 

12. člen

 

Pogodbo z izbranim izvajalcem sklene župan.

 

Obvezne sestavine pogodbe so:

 

– navedba pogodbenih strank s podatki o nazivu, naslovu, davčni številki, številki transakcijskega računa in podatki o zakonitem zastopniku oziroma odgovorni osebi prijavitelja,

 

– naziv programa, ki se sofinancira,

 

– višina dodeljenih sredstev za izbrane programe in način sofinanciranja,

 

– način nadzora nad porabo sredstev,

 

– določila o vračilu sredstev in sankcijah v primeru nenamenske porabe,

 

– obveznosti poročanja izvajalca občinski upravi,

 

– ostala določila o medsebojnih pravicah in obveznostih pogodbenih strank.

 

Izvajalci programov so dolžni izvajati sofinancirane programe in projekte ter dodeljena proračunska sredstva porabiti le za namene, kot so opredeljeni v pogodbi.

 

Ob zahtevku za izplačilo dodeljenih sredstev se od izvajalcev zahteva vsa dokazila in podatke, ki so potrebni za ovrednotenje izvajanja dogovorjenih projektov in programov.

 

Če občina ugotovi nenamensko porabo sredstev s strani izvajalcev, se financiranje takoj ustavi, že prejeta sredstva pa mora izvajalec vrniti v občinski proračun. Izvajalci, ki kršijo določila tega člena, na naslednjem javnem razpisu ne morejo kandidirati.

 

MERILA

 

13. člen

 

Izbrani programi se ocenjujejo na podlagi sprejetih meril in kriterijev tega pravilnika in se ovrednotijo s točkami. Vrednost točke se določi za vsako leto posebej glede na skupno število točk, ki so jih dosegli vsi izvajalci, in višino proračunskih sredstev za tekoče leto, namenjenih za sofinanciranje izvajanja programov na področju kulturne dejavnosti.

Pri vrednotenju redne dejavnosti kulturnih društev se upoštevajo naslednja merila:

 

 

 

 

Merilo

Štev. točk              

 

 

 

A.

Število članov društva

do 10 točk

B.

javni nastopi in udeležba na srečanjih

do 10 točk

C.

dosežki na tekmovanjih

do 10 točk

D.

vključevanje v izobraževalne programe

do 10 točk

E.

delež lastnih sredstev

do 10. točk

F.

deležba na tekmovanjih

do 10. točk

 

 

Največje število točk, ki jih lahko dobi posamezni izvajalec, je 60 točk

 

 

 

A.  Število članov društva bo ocenjena na naslednji način:

 

 

 

                                                     Število članov izvajalca x 10 točk

 

Število članov društva =   -----------------------------------------------------

 

                                                  Število članov izvajalca z največ člani    

 

B.  Javni nastopi in udeležba na srečanjih bodo cenjeni na naslednji način:

 

 

 

10 nastopov in udeležb na srečanjih in več

10 točk

9 nastopov in udeležb na srečanjih

9 točk

8 nastopov in udeležb na srečanjih

8 točk 

7 nastopov in udeležb na srečanjih

7 točk

6 nastopov in udeležb na srečanjih

6 točk     

5 nastopov in udeležb na srečanjih

5 točk

4 nastopov in udeležb na srečanjih

4 točk 

7 nastopov in udeležb na srečanjih

3 točk

2 nastopov in udeležb na srečanjih

2 točk     

1 nastopov in udeležb na srečanjih

1 točk

Ni nastopov ali udeležb na srečanjih

0 točk

 

 

Največje število točk, ki jih lahko doseže posamezni izvajalec je 10 točk.

 

 

 

C. Dosežki na tekmovanjih bo ocenil odbor na podlagi podatkov, ki jih bo izvajalec navedel v razpisu. Odbor bo upošteval rang tekmovanja in dosežen rezultat.

 

Največje število točk, ki ih lahko doseže posamezni izvajalec, je 10 točk

 

D.   Vključevanje v izobraževalne programe bo ocenjeno na naslednji način:

 

Vključevanje članov društev v izobraževalne programe bo ocenjeno na podlagi potrdil o udeležbi ali drugih dokazil o sodelovanju v izobraževalnem programu:

 

 

 

več kot 5 udeležb                         

  10 točk

od 3 do 5 udeležb                           

  6 točk

od 1 do 3 udeležb                          

  3 točke

 

 

E.   Delež lastnih sredstev

 

Delež lastnih sredstev pri izvajanju programa bo ocenjeno na naslednji način:

 

                

 

od

do

 

 

10%

0 točk

11%

30%

3 točke

31%

50%

5 točk

51%

70%

7 točk

71%

80%

8 točk

več kot  80%

 

10 točk

 

 

Največje število točk, ki ih lahko doseže posamezni izvajalec, je 10 točk

 

F. Udeležba na tekmovanjih doma in v tujini.

 

v občini Juršinci 1 točka za vsako udeležbo

 

v Republiki Sloveniji 3 točke za vsako udeležbo

 

v tujini 5 točk za vsako udeležbo

Pri vrednotenju redne dejavnosti kulturnih društev se upoštevajo naslednja merila:
 

 

MERILO

ŠT. TOČK

A.

Število članov društva

do 10 točk

B.

Dosežki na tekmovanjih

do 10 točk

C.

Delež lastnih sredstev

do 10 točk

D.

Aktivnost na prireditvah

do 10 točk

E.

Organizacija lastne prireditve

do 10 točk

F.

Materialni stroški in stroški dejavnosti

komisija vsako leto sprejme sklep o višini sofinanciranja teh stroškov glede na razpoložljiva sredstva v proračunu, vendar se lahko sofinancira največ do 40% upravičenih stroškov preteklega leta

 
  A. Število članov društva bo ocenjeno na naslednji način (možnih največ 10 točk):
 

Št. članov izvajalca x 10 točk

  Število članov društva = ---------------------------------------------------------
 

Št. članov izvajalca z največ člani

   
  B. Dosežki na tekmovanjih (možnih največ 10 točk)
 

Merilo nagrajuje uvrstitve (napredovanja) na določeni ravni ali dosežke oziroma uvrstitve na prireditvah ocenjevalnega ali tekmovalnega značaja. V to postavko ne štejejo gostovanja, ko gre za povabilo.

 

Raven prireditve

št. točk

uvrstitev

št. točk

Medobmočna

1

do vključno 5. mesta

2

Državna

3

6. mesto in več

1

Mednarodna

5

 

Število točk= št. točk glede na raven prireditve x št. točk glede na uvrstitev
   
  C. Delež lastnih sredstev (možnih največ 10 točk):
  Delež lastnih sredstev pri izvajanju programa bo ocenjeno na naslednji način:
 

od

do

 

 

10%

0 točk

11%

30%

3 točke

31%

50%

5 točk

51%

70%

7 točk

71%

80%

8 točk

več kot  80%

 

10 točk

 
  D. Aktivnost na prireditvah (možnih največ 10 točk):
 

To merilo ocenjuje sodelovanje na posameznih prireditvah, kjer društvo ni organizator. Društvo lahko na vsaki prireditvi sodeluje samo enkrat (ne šteje se nastop vsake sekcije ampak društva v celoti). Sodelovanje na prireditvah privatnega oziroma osebnega značaja ter prireditvah, za katere društvo prejme plačilo ali nagrado, se ne točkuje (sofinancer lahko zahteva izjavo organizatorja prireditve o neplačilu). Dokazila, ki jih ob vlogi mora predložiti društvo: priznanja, pohvale, zahvale, potrdila o sodelovanju, fotografije in podobna dokazila o aktivnosti na prireditvi.

 

Raven prireditve

Št. točk

Št. nastopov

Št. točk

Vaška

1

do 5

1

Občinska

2

6 in več

2

Območna/regijska

3

 

Državna

4

 

mednarodna

5

 

  Število točk = št. točk glede na raven prireditve x št. točk glede na število nastopov
   
  E. Organizacija lastne prireditve
 

Merilo ocenjuje organizacijo lastne prireditve (npr. organizacija občinske prireditve). Društvu se ne oceni prireditev, ki je že bila sofinancirana iz projektnega razpisa občine.

 

Raven prireditve

Št. točk

Št. prireditev

Št. točk

Vaška

1

do 5

1

Občinska

2

6 in več

2

Območna/regijska

3

 

Državna

4

 

mednarodna

5

 

Št. točk = št. točk glede na raven prireditve x št. točk glede na število prireditev
   
  F. Materialni stroški in stroški dejavnosti
 

Skupinam se prizna dodatek za stroške dejavnosti, materialne stroške, za nakup drobnega potrošnega materiala in stroškov najema prostorov.

 

Komisija vsako leto sprejme sklep o višini sofinanciranja teh stroškov glede na razpoložljiva sredstva v proračunu, vendar se lahko sofinancira največ do 40% upravičenih stroškov preteklega leta.

 

PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

14. člen

 

S sprejetjem tega pravilnika preneha veljati Pravilnika o sofinanciranju programov društev na področju kulturne dejavnosti v občini Juršinci (Uradni vestnik občine Juršinci 1/2006).

 

15. člen

 

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Občine Juršinci.

 

Štev 007-0014/2011-3

 

Juršinci, dne 11.04. 2011

   
  Župan Občine Juršinci
Alojz Kaučič s.r.
   

Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o sofinanciranju programov kulturne dejavnosti v Občini Juršinci (Uradni vestnik občine Juršinci, št. 3/2013) vsebuje naslednjo prehodno in končno določbo:

 

3. člen

 

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem vestniku Občine Juršinci.