New Page 2

Na podlagi 64. člena Zakona o lokalni samoupravi /ZLS/ (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO, 11/18 – ZSPDSLS-1, 30/18, 61/20 – ZIUZEOP-A in 80/20 – ZIUOOPE) in 16. člena Statuta Občine Destrnik (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 65/2020) je Občinski svet Občine Destrnik na svoji 14. redni seji, dne 21.5.2021 sprejel

 

SPREMEMBE IN DOPOLNITVE

POSLOVNIKA

OBČINSKEGA SVETA OBČINE DESTRNIK

 

1. člen

V Poslovniku Občinskega sveta Občine Destrnik (Uradni vestnik Občine Destrnik, št. 10/10 – uradno prečiščeno besedilo in 14/14; v nadaljevanju: poslovnik) se v 7. členu beseda »pečat« nadomesti z besedo »žig«.

 

2. člen

V prvem odstavku 11. člena se črta drugi stavek. 

Tretji odstavek 11. člena se črta.

 

3. člen

V 23. člen se spremeni tako, da glasi:

» 23. člen

(1) Vabilo za redno sejo občinskega sveta s predlogom dnevnega se vroči članom najkasneje sedem dni pred dnem, določenim za sejo. Skupaj z vabilom se vroči tudi gradivo, ki je bilo podlaga za uvrstitev zadev na dnevni red.

(2) Vabilo na sejo občinskega sveta se pošlje članom občinskega sveta,  županu, podžupanu, direktorju občinske uprave in predstavnikom medijev, po potrebi pa tudi predsedniku nadzornega odbora.

(3) Vabilo na sejo se pošlje po elektronski pošti, izjemoma pa tudi po pošti v fizični obliki na papirju.

(4) Vabilo na sejo se skupaj s celotnim gradivom objavi na spletni strani občine.«

 

4. člen

V tretjem odstavku 50. člena se v drugem stavku za besedo »ZA« črta vejica in doda beseda »ali«; za besedo »PROTI« se vstavi pika, besedilo »ali NE GLASUJEM« pa se črta.

 

5. člen

Doda se nov 55.a člen, ki glasi:

»55.a člen

(1) Potek sej sveta odprtih za javnost se tudi slikovno snema.

(2) Seje sveta se slikovno snemajo z namenom obveščanja javnosti, predvsem zaradi transparentnosti delovanja ter zagotavljanja seznanitve javnosti glede delovanja občinskega sveta.

(3) Slikovno snemanje izvede izvajalec, ki se izbere v skladu s predpisi o javnem naročanju. Slikovni posnetek se predvaja na lokalni televiziji. Glede hranjenja in uporabe slikovnega posnetka je v skladu z veljavno zakonodajo dolžan skrbeti predvajalec posnetkov.

(4) S slikovnim snemanjem in predvajanjem sej občinskega sveta na lokalni televiziji se seznani vse prisotne na seji.«

(5) V primeru obravnave gradiva z varovanimi osebnimi podatki ali gradiva z označeno stopnjo zaupnosti ipd. na seji občinskega sveta, se ta del seje občinskega sveta slikovno ne snema.«

 

6. člen

Četrti odstavek 59. člena se črta.

 

7. člen

61. člen se spremeni tako, da se glasi:

»(1) Stalna delovna telesa občinskega sveta, ustanovljena s statutom občine, so naslednji odbori in komisije:

·  odbor za negospodarske dejavnost,

·  odbor za gospodarske dejavnosti,

·  odbor za infrastrukturo,

·  odbor za plan in finance,

·  statutarno pravna komisija,

·  odbor za požarno varnost in civilno zaščito,

·  komisija za elementarne nesreče,

·  komisija za odlikovanja in priznanja, 

·  svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu.«

 

8. člen

V prvem, tretjem in petem odstavku 62. člena se besedilo »Odbor za šolstvo, kulturo, socialo in društva« nadomesti z besedilom »Odbor za negospodarske dejavnosti« v ustreznih sklonih.

 

9. člen

V prvem, tretjem in petem odstavku 63. člena se besedilo »Odbor za gospodarstvo, kmetijstvo in turizem« nadomesti z besedilom »Odbor za gospodarske dejavnosti« v ustreznih sklonih.

 

10. člen

Za 66. členom se doda nov člen 66.a, ki se glasi:

»66.a člen

(1) Komisija za elementarne nesreče ima 6 članov.

(2) Naloge komisije so ocenjevanje škode in sestava poročil ter ogled na kraju samem v primerih naravnih nesreč.

 

11. člen

Za 66.a členom se doda nov člen 66.b, ki se glasi:

»66.b člen

(1) Komisija za odlikovanja in priznanja ima 6 članov.

(2) Komisija zbere in pripravi predloge dobitnikov priznanj ob občinskem prazniku, pripravi utemeljitve predlogov, organizira podelitev priznanj in opravlja druge naloge, ki jih določi občinski svet.

 

12. člen

Za 66.b členom se doda nov člen 66.c, ki se glasi:

»66.b člen

(1) Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ima 6 članov.

(2) Svet obravnava vse predloge aktov in drugih odločitev iz pristojnosti občine na področju preventive in vzgoje v cestnem prometu, ki so svetu predlagani v sprejem, oblikuje o njih svoje mnenje in svetu poda stališče s predlogom odločitve.

(3) Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu naslednje naloge:

·  ocenjuje stanje varnosti v cestnem prometu na lokalni ravni,

·  predlaga svetu lokalne skupnosti v sprejem programe za varnost cestnega prometa in ustrezne ukrepe za njihovo izvajanje,

·  koordinira izvajanje nalog na podlagi programov za varnost cestnega prometa na lokalni ravni predvsem pa skrbi za izvajanje prometne vzgoje,

·  dodatno izobraževanje in obveščanje udeležencev cestnega prometa,

·  izdajanje in razširjanje prometnovzgojnih publikacij in drugih gradiv, pomembnih za preventivo in vzgojo v cestnem prometu na lokalni ravni.

(4) Obravnavo je svet dolžan opraviti najkasneje tri dni pred dnem, za katerega je sklicana redna seja sveta ter svoje mnenje, stališče in predlog pisno predložiti županu, predsedujočemu in predlagatelju. Mnenje o dopolnilih k predlaganim splošnim aktom mora odbor predložiti najkasneje do začetka obravnave predloga splošnega akta.

(5) Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu predlaga občinskemu svetu v sprejem odloke in druge akte iz njihove pristojnosti na svojem področju dela.

 

13. člen

76. člen se spremeni tako, da se glasi:

»(1) Predlog odloka mora vsebovati naslov odloka, uvod, besedilo členov in obrazložitev.

(2) Uvod obsega razloge za sprejetje odloka, oceno stanja, cilje in načela odloka, povzetek sodelovanja predlagatelja z javnostjo ter oceno finančnih in drugih posledic, ki jih bo imelo sprejetje odloka.

(3) Če je predlagatelj odloka delovno telo občinskega sveta ali član občinskega sveta, pošlje predlog odloka županu najmanj 15 dni pred dnem, določenim za sejo sveta, na kateri bo obravnavan predlog odloka.

(4) Zaradi večje legitimnosti sprejetih splošnih aktov občine in vključitve občanov, njihovih organizacij, strokovne in druge javnosti v pripravo predlogov splošnih aktov občine je treba predloge novih odlokov, objaviti na spletni strani občine najpozneje 15 (petnajst) dni pred sejo sveta, na kateri bo izvedena splošna razprava, in javnost pozvati, da v roku 5 (pet) dni na način, določen z objavo, sporoči morebitne pripombe in predloge.«

 

14. člen

98. člen se spremeni tako, da se glasi:

»(1) Če bi bil kak občinski splošni akt zaradi številnih vsebinskih sprememb in dopolnitev bistveno spremenjen in nepregleden, lahko predlagatelj občinskemu svetu predloži spremembe in dopolnitve splošnega akta v obliki uradnega prečiščenega besedila kot nov splošni akt.

(2) Po sprejetju sprememb in dopolnitev statuta, poslovnika občinskega sveta in odloka, ki spreminjajo oziroma dopolnjujejo najmanj eno tretjino njegovih členov, statutarno-pravna komisija občinskega sveta uradno prečiščeno besedilo tega splošnega akta pregleda in ga predlaga v sprejem občinskemu svetu. 

(3) Uradno prečiščeno besedilo se lahko pripravi tudi, če ob sprejemu sprememb in dopolnitev statuta, poslovnika občinskega sveta ali odloka tako določi občinski svet.

(4) Uradno prečiščeno besedilo iz prejšnjega odstavka sprejema občinski svet po rednem postopku za sprejem odloka.

(5) O uradnem prečiščenem besedilu odloča občinski svet brez obravnave. Uradno prečiščeno besedilo se objavi.«

 

15. člen

99. člen se črta.

 

16. člen

Spremembe in dopolnitve poslovnika začnejo veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin, pri čemer se spremenjena poimenovanja delovnih teles pričnejo uporabljati z izvolitvijo novega občinskega sveta.

 

Številka: 900-5/2021-14R-6/11

Datum: 21.5.2021

 

 

Občina Destrnik

 

Franc Pukšič, župan