New Page 1

Na podlagi Pravilnika o sofinanciranju letnih programov športa v Občini Juršinci (Uradni vestnik Občine Juršinci, št. 3/13), Odloka o proračunu Občine Juršinci za leto 2020 (Uradni vestnik Občine Juršinci, št. 9/2019), Letnega programa športne dejavnosti Občine Juršinci za leto 2020 in v skladu s Pravilnikom o postopkih za izvrševanje proračuna Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 50/07, 61/08, 99/09 – ZIPRS1011, 3/13 in 81/16), Občina Juršinci, Juršinci 3b, 2256 Juršinci, objavlja

 

JAVNI RAZPIS

za izbor in sofinanciranje izvajalcev letnega programa športa v

Občini Juršinci v letu 2020

 

a)    Besedilo javnega razpisa

Občina Juršinci v skladu s sprejetim Letnim programom športa Občine Juršinci za leto 2020, razpisuje sredstva za sofinanciranje športnih programov za leto 2020 v skupni višini 12.000,00 € iz proračunske postavke 407101; Dotacije športnim društvom – razpis.

 

b)    Predmet javnega razpisa

Predmet javnega razpisa je sofinanciranje letnih programov na področju športa z naslednjimi vsebinami:

 

1.    ŠPORTNA VZGOJA OTROK, MLADINE IN ŠTUDENTOV:

Športna vzgoja otrok, mladine in študentov je športna vzgoja otrok in mladih, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom zunaj obveznega izobraževalnega programa ne glede na njegovo pojavno obliko.

 

1.1. Športna vzgoja predšolskih otrok (obdobje od otrokovega rojstva do sprejema v šolo):

Programi morajo po kakovosti in obsegu zadovoljevati otrokovo dnevno potrebo po gibanju, igri in sprostitvi, sistematično pa morajo vplivati tudi na zdravje predšolskih otrok.

 

1.1.1.   Interesna športna vzgoja predšolskih otrok:

Programi na ravni občine: Zlati sonček, Naučimo se plavati, Ciciban planinec in športne dejavnosti, ki jih organizirajo športna društva in drugi izvajalci, v kolikor niso financirani iz drugih virov. Ob morebitni kandidaturi za sredstva mora vlagatelj priložiti ustrezna dokazila o sofinanciranju iz drugih virov.

Sofinancira se propagandno gradivo, strokovni kader in najem 60-ur objekta na skupino, v kateri je največ 20 otrok.

 

1.2. Športna vzgoja šoloobveznih otrok (od 6. do 15. leta):

1.2.1.   Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok:

Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok je dejavnost otrok, ki so prostovoljno vključeni v športne programe. Programe za otroke lahko izpeljujejo vsi izvajalci športne dejavnosti. Programi na ravni občine: Zlati sonček, Krpan, Naučimo se plavati in drugi 80-urni programi.

Sofinancira se propagandno gradivo, organizacija in izpeljava občinskih šolskih prvenstev, strokovni kader za izvedbo 20-urnih tečajev plavanja na skupino, v kateri je največ 10 otrok, in 80-urnih programov na skupino, v kateri je največ 20 otrok, ter objekt.

 

1.2.2.   Športna vzgoja otrok (od 6. do 15. leta), usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport:

Športna vzgoja otrok pomeni temeljno pripravo na športno uspešnost. V programe se lahko vključijo otroci, ki imajo interes, sposobnosti, ustrezne osebnostne značilnosti in visoko motivacijo, da bi lahko postali vrhunski športniki. Obseg in vsebina programov je prilagojena posebnostim posameznih skupin otrok in športnih zvrsti.

Programi so razdeljeni v tri stopnje. Obseg treninga je odvisen od specifičnosti športne zvrsti:

-      cicibani in cicibanke (240 ur),

-      mlajši dečki in deklice (240 do 400 ur) in

-      starejši dečki in deklice (300 do 800 ur).

Iz sredstev občine se sofinancira objekt, strokovni kader, materialne stroške programa, meritve in spremljanje treniranosti in nezgodno zavarovanje.

Materialni stroški tekmovanj, specialna tehnična sredstva in oprema se financirajo v celoti iz drugih virov. Sredstva bodo morale zagotoviti nacionalne panožne športne zveze in njeni člani.

 

1.2.3.   Športna vzgoja otrok s posebnimi potrebami:

V te programe se glede na interes lahko vključujejo otroci s posebnimi potrebami.

Občina sofinancira strokovni kader za izvedbo 80 ur programa na skupino, v kateri je 10 otrok, ter objekt.

 

1.3. Športna vzgoja mladine (od 15. do 20. leta):

1.3.1.   Interesna športna vzgoja mladine:

Interesna športna vzgoja mladine je dejavnost mladih, ki se prostovoljno vključujejo v športne programe. Programe za mladino lahko izpeljujejo vsi izvajalci športne dejavnosti.

Sofinancira se strokovni kader za 80-urne programe na skupino, v kateri je največ 20 mladih, ter objekt.

 

1.3.2.   Športna vzgoja mladine, usmerjene v kakovostni in vrhunski šport:

Programi za mladino zajemajo načrtno vzgojo mladih športnikov, ki so usmerjeni v doseganje vrhunskih rezultatov, primerljivih z dosežki vrstnikov v mednarodnem merilu. Programi so lahko razdeljeni v več stopenj. Obseg treninga je odvisen od specifičnosti športne zvrsti (400 do 1100 ur).

Sofinancira se objekt in strokovni kader.

 

1.3.3.   Športna vzgoja mladine s posebnimi potrebami:

Športna dejavnost mladine s posebnimi potrebami je v tem obdobju namenjena predvsem ustrezni skrbi za vključevanje v vsakdanje življenje. Oblike dejavnosti so športna vadba, tekmovanje in tečaji ter posebni programi za posamezne vrste primanjkljajev oziroma ovir.

Na ravni občine se sofinancira strokovni kader za 80-urni program na skupino, v kateri je največ 10  mladih in objekt.

 

1.4. Interesna športna dejavnost študentov:

Programi na lokalni tako kot na državni ravni obsegajo medfakultetna tekmovanja v izbranih športnih panogah, 80-urne programe v izbranih športnih panogah, odpravljanje plavalne nepismenosti in univerziado.

Sofinancira se strokovni kader za 80-urne programe na skupino, v kateri je največ 20 študentov, objekt, 7 dni realiziranih priprav za univerziado po merilih Ministrstva za šolstvo in šport in udeležba na univerziadi.

 

 

2.    ŠPORTNA REKREACIJA:

Športno rekreacijo predstavljajo športni programi odraslih vseh starosti in družin, katerih cilj je ohranjati in izboljševati celostni zdravstveni status, humanizirati človekovo življenje, zmanjševati negativne posledice današnjega življenja in dela, preprečevati upadanje splošne vitalnosti človeka ter s temi motivi pritegniti čim večje število ljudi v redne oblike dejavnosti. Pri tem gre za aktivno, koristno in prijetno izpolnjevanje dnevnega, tedenskega in letnega prostega časa.

Na ravni občine se sofinancira najemnina objekta za do 80-urne programe vadbe na skupino, ki šteje 20 članov in članic, v različnih športnih panogah, in za socialno in zdravstveno ogrožene ter občane, starejše od 65 let, tudi strokovni kader.

 

3.    ŠPORTNE PRIREDITVE:

Občina sofinancira materialne stroške velikih mednarodnih športnih prireditev, ki so opredeljene v skladu z 52. členom Zakona o športu, in pospešujejo motivacijo za šport, športno aktivnost in imajo promocijski učinek za šport, gospodarstvo in turizem. Sofinancirajo se tudi materialni stroški drugih mednarodnih, državnih, medobčinskih in občinskih prireditev. Izvajalec prijavi prireditve, ki jih bo izvedel v tekočem letu.

 

4.    KAKOVOSTNI ŠPORT:

V kakovostni šport sodijo priprave in športna tekmovanja ekip in posameznikov, ki nimajo objektivnih strokovnih, organizacijskih in materialnih možnosti za vključitev v program vrhunskega športa in ki jih program športne rekreacije ne zadovoljuje, so pa pomemben dejavnik razvoja športa.

Občina sofinancira najemnino objekta za 320 ur programa.

 

5.    VRHUNSKI ŠPORT:

Vrhunski šport je priprava in tekmovanje športnikov, ki imajo status mednarodnega, svetovnega in perspektivnega razreda.

Na ravni občine se sofinancira:

-      za vrhunske športnike v individualnih športnih panogah največ 1200 ur programa,

-      v kolektivnih športnih panogah za ekipe, katerih člani so kategorizirani vrhunski športniki, 1200 ur programa.

 

6.    ŠPORT INVALIDOV:

Športna dejavnost invalidov je namenjena predvsem ohranjanju gibalnih sposobnosti, zdravju, revitalizaciji, resocializaciji, razvedrilu in tekmovanju invalidov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom.

Sofinancira se uporaba objekta in strokovni kader za do 80-urne programe na skupino z največ 10 invalidi.

 

7.    IZOBRAŽEVANJE, USPOSABLJANJE IN IZPOPOLNJEVANJE STROKOVNIH KADROV V ŠPORTU:

Podpira se usposabljanje, izobraževanje in izpopolnjevanje strokovnih in drugih delavcev, povezanih s športom. Posebej se podpira usposabljanje in izpopolnjevanje volonterskih strokovnih delavcev, ki prevladujejo v slovenskem športu.

Izobraževanje poteka v okviru Fakultete za šport. Za izobraževanje se šteje čas, ko pridobivaš naziv trenerja. Stopnje pridobljenega naziva so naziv 3. stopnje, naziv 2. stopnje in naziv 1. stopnje. Najnižja stopnja naziva je naziv 3. stopnje. Za izpopolnjevanje se štejejo letni izpopolnjevalni seminarji, s katerimi se potrjuje trenerska licenca.

 

8.    ZNANSTVENO-RAZISKOVALNA DEJAVNOST:

Namen znanstveno-raziskovalne dejavnosti v športu je izvajati temeljne, predvsem pa uporabne in razvojne raziskave s področja športa ter prenašati izsledke v prakso. Iz proračuna občine se lahko sofinancirajo projekti, če raziskave zagotavljajo ustrezen prenos znanstvenih spoznanj v prakso in imajo aplikativno vrednost za področje športa v Občini Juršinci ter je zagotovljen sorazmerni delež drugih financerjev.

 

9.    ZALOŽNIŠKA DEJAVNOST:

Založniška dejavnost obsega izdajanje strokovne literature in drugih periodičnih in občasnih športnih publikacij ter propagandno gradivo.

 

10.  INFORMACIJSKI SISTEM NA PODROČJU ŠPORTA:

Informacijski sistem vsebuje podatke s področja organiziranosti športa, športnih objektov, financiranja športa in športnih programov ter razvide, ki so določeni z zakonom o športu.

Sofinancirajo se informacijske baze za potrebe občine in nakup tehnologije.

 

11.  DELOVANJE DRUŠTEV IN ŠPORTNE ZVEZE:

Športna društva kot osnovne športne organizacije se združujejo v občinske športne zveze oziroma zveze na lokalni ravni. Društva in zveze za svoje osnovno delovanje potrebujejo sredstva za kritje osnovnih materialnih stroškov in dohodkov zaposlenih.

Sofinancira se delovanje društev in občinskih zvez na lokalni ravni.

 

c)    Pogoji in merila za prijavo:

Na razpis se lahko prijavijo športna društva, zveza športnih društev, osnovna šola z enoto vrtca in zavodi, gospodarske družbe, zasebniki in druge organizacije, registrirane za opravljanje dejavnosti v športu, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

    imajo sedež v Občini Juršinci in delujejo na območju Občine Juršinci,

    so registrirani vsaj eno leto,

    imajo zagotovljene materialne, kadrovske in organizacijske pogoje za uresničitev načrtovanih športnih aktivnosti,

    imajo organizirano redno dejavnost ali vadbo,

    imajo urejeno evidenco o članstvu in plačani članarini, v kolikor so organizirani v skladu z zakonom o društvih in

    občini redno ob koncu vsakega koledarskega leta dostavljajo poročila o realizaciji programov ter druge zahtevane podatke.

 

Športna društva in zveza športnih društev imajo pod enakimi pogoji prednost na razpisu pred ostalimi izvajalci programov športa v Občini.

Vloge morajo vsebovati:

    izpolnjen obrazec (Razpisna dokumentacija za sofinanciranje programov športa v Občini Juršinci za leto 2020); pogodbe ni potrebno parafirati,

    dokazila o izpolnjevanju pogojev ter druge zahtevane priloge, navedenih v razpisni dokumentaciji iz prejšnje alineje.

 

Tako izdelana prijava bo obravnavana kot popolna.

 

d)    Način določanja deleža sofinanciranja

Višina sofinanciranja določenega programa športnih dejavnosti bo odvisna od doseženih točk glede kazalcev razširjenosti in uspešnosti športne panoge v skladu z merili, ki so priloga 1 Pravilnika o sofinanciranju letnih programov športa v Občini Juršinci (Uradni vestnik Občine Juršinci, št. 3/13). Izbrani programi se ovrednotijo s točkami. Vrednost točke se določi za vsako leto posebej glede na skupno število točk, ki so jih dosegli vsi izvajalci, in višino proračunskih sredstev za tekoče leto, namenjenih za sofinanciranje izvajanja programov na področju športne dejavnosti.

 

e)    Poraba dodeljenih sredstev

Dodeljena sredstva morajo biti porabljena v proračunskem letu 2020 v skladu s predpisi, ki določajo izvrševanje proračuna.

 

V primeru, da se ugotovi, da sredstva niso bila porabljena za namen, za katerega so bila dodeljena, ali so bila dodeljena na podlagi neresničnih podatkov ali je prejemnik prekršil druga določila pogodbe, mora prejemnik vrniti odobrena sredstva v celoti s pripadajočimi zakonitimi zamudnimi obrestmi.

 

f)    Rok in način prijave

Rok za oddajo vlog je petek, 2. oktober 2020. Vloge se lahko oddajo osebno v sprejemni pisarni Občine Juršinci v času uradnih ur, oziroma se najkasneje ta dan oddajo na pošti kot priporočena pošiljka, v pisni obliki na predpisanih obrazcih, v zaprti kuverti s pripisom:

»NE ODPIRAJ – PRIJAVA NA RAZPIS – ŠPORT 2020«

na naslov: Občina Juršinci, Juršinci 3b, 2256 Juršinci.

Na hrbtni strani ovojnice mora biti naveden vlagatelj. Nepravilno označene vloge in vloge, ki bodo prispele po preteku razpisnega roka, ne bodo obravnavane in bodo vrnjene pošiljatelju.

 

g)    Obravnava vlog in rok, v katerem bodo izvajalci obveščeni o izidu javnega razpisa

Odpiranje pravočasno prispelih in popolnih prijav bo strokovna komisija opravila v roku 8 dni od roka za dostavo vlog. Vloge bodo vrednotene v skladu s Pravilnikom o sofinanciranju letnih programov športa v Občini Juršinci (Uradni vestnik Občine Juršinci, št. 3/13), in sicer v skladu z merili, ki so priloga 1 pravilnika. Če komisija ugotovi, da vloga ni formalno popolna ali ne vsebuje vseh zahtevanih dokazil o izpolnjevanju pogojev, v roku 8 dni od odpiranja vlog, pisno pozove vlagatelje, ki morajo vlogo v 5-ih dneh dopolniti. Nepopolne vloge, ki jih vlagatelji v roku ne dopolnijo se s sklepom zavržejo. Komisija pripravi končni predlog o izidu javnega razpisa (o zavržbi, zavrnitvi ali odobritvi sredstev), na podlagi predloga pa občinska uprava izda sklepe v roku 30 dni od dneva, ki je določen za oddajo prijav na javni razpis. Zoper odločitev iz prejšnjega stavka lahko vlagatelji vložijo pritožbo županu Občine Juršinci v roku 8 dni od prejema sklepa. Z izbranimi izvajalci bo župan Občine Juršinci sklenil pogodbe o sofinanciranju športnih programov v letu 2020. Pogodba mora biti podpisana v roku 8 dni od prejema poziva k podpisu, v nasprotnem se šteje, da vlagatelj odstopa od vloge za pridobitev sredstev.

Zaradi večjega števila razpisanih programov vlagateljev, odpiranje ponudb, na podlagi tretjega odstavka 222. člena Pravilnika o postopkih za izvrševanje proračuna RS ne bo javno.

 

h)    Razpisna dokumentacija in dodatne informacije

Razpisna dokumentacija je objavljena na spletni strani Občine Juršinci www.jursinci.si. Prav tako se lahko dvigne v sprejemni pisarni (papirnata oblika) na sedežu Občinske uprave Občine Juršinci v času uradnih ur ali se na zahtevo posreduje po elektronski pošti (zahteva se pošlje na: renata.novak@jursinci.si).

Vse dodatne informacije v zvezi z razpisom zainteresirani dobijo na občinski upravi Občine Juršinci v času uradnih ur (kontaktna oseba Renata Novak, tel.: 02/758 21 43, elektronski naslov: renata.novak@jursinci.si).

 

 

 

 

Številka: 410-0039/2020-01

Datum: 15. 07. 2020

Alojz KAUČIČ l.r.

Župan Občine Juršinci